Janoušek zůstává ve vězení, soud zamítl žádost o přerušení trestu | E15.cz

Janoušek zůstává ve vězení, soud zamítl žádost o přerušení trestu

Roman Janoušek
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Brněnský krajský soud zamítl lobbistovi Romanu Janouškovi žádost o přerušení výkonu trestu vězení ze zdravotních důvodů. Soud totiž dospěl k závěru, že trest není nutné přerušit, protože vězeňská nemocnice v Brně - Bohunicích poskytuje všechnu potřebnou zdravotní péči. Sedmačtyřicetiletý Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za sražení ženy autem.

„Vyžádali jsme si podklady od lékařů z nemocnice, která je součástí věznice v Brně-Bohunicích, kde si odsouzený odpykává trest. Na základě nich padlo rozhodnutí s tím, že není nutné trest přerušovat, aby mu mohla být poskytnuta zdravotní péče v jiném zařízení,“ uvedla mluvčí krajského soudu Simona Tesařová.

Brněnský krajský soud rozhodl o žádosti Janouška v pátek, dnes bylo doručeno v elektronické podobě do datových schránek všech účastníků řízení.

Stejné potíže jako v minulosti

Tesařová neupřesnila, jaké konkrétní zdravotní potíže Janoušek má. Pouze doplnila, že jde o stejné problémy, které jej trápily již v minulosti. Proti rozhodnutí brněnského krajského soudu si může podat stížnost k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Janoušek by mohl být propuštěn na svobodu jenom za situace, pokud by mu lékaři nebyli schopni za mřížemi poskytnout dostatečně kvalitní zdravotní péči. V tomto případě by byl trest přerušen. Janoušek již v minulosti usiloval o přerušení trestu, ale neuspěl. Do vězení nastoupil v listopadu 2014.

Sedmiletý zákaz řízení

Opilý lobbista srazil v roce 2012 v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu. Z místa ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud ale trest zpřísnil na 4,5 roku za mřížemi. Janoušek po odpykání trestu nesmí sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení. Soudy ale přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu. Ženě vyplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video