Janouškovi stále hrozí vězení. Státní zástupkyně zamítla stížnost | E15.cz

Janouškovi stále hrozí vězení. Státní zástupkyně zamítla stížnost

Roman Janoušek
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: Golf.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Státní zástupkyně Jitka Rybenská zamítla stížnost advokáta Víta Širokého proti obvinění lobbisty Romana Janouška, uvedl server Aktuálně.cz. Janoušek byl v souvislosti se svou březnovou nehodou obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Stále mu tak hrozí až deset let vězení.

„Vyšetřování kontinuálně pokračuje. Stížnost byla zamítnuta,“ sdělila serveru Rybenská. Široký prý rozhodnutí dostal, zatím ho ale nečetl. „Dokud nám nebude umožněno nahlédnout do policejního spisu, tak panu Janouškovi nedoporučím, aby vypovídal. A to nám zatím umožněno nebylo,“ uvedla.

Janouškovi by také během několika dnů mělo být doručeno rozhodnutí Městského soudu v Praze o tom, zda má zakázáno vycestovat do zahraničí. V minulém týdnu lobbista strávil několik dní v Chorvatsku. Nyní je zpět v Česku.

Janoušek podle policie 23. března při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie jej dostihla, při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Zraněná žena je stále v nemocnici, odkud by ale měla být v nejbližších dnech propuštěna. Policie ji od nehody stále nevyslechla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video