Když vojáci tančí. Jejich ples opět sponzorují zbrojaři | e15.cz

Když vojáci tančí. Jejich ples opět sponzorují zbrojaři

Pavel Otto

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tři miliony korun bude stát nadcházející páteční Reprezentační ples Armády ČR na Pražském hradě, který se každoročně koná u příležitosti vstupu země do NATO. A i letos patří k hlavním sponzorům známé zbrojařské firmy těžící ze zakázek pro vojáky.

Podle dokumentů, které má deník E15 k dispozici, jsou letos nejvýznamnějšími partnery státní podnik LOM Praha, výrobce střeliva Sellier & Bellot a bezpečnostní agentura Trade Fides, která zajišťuje technickou ostrahu muničních skladů.

Shodně poskytly 330 tisíc korun bez DPH. A například Sellier & Bellot podepsal předloni rámcovou smlouvu s ministerstvem za dvě a půl miliardy.

Ples pravidelně podporují Aero Vodochody, Gordic, Pramacom, Rohde & Schwarz a SVOS, které každoročně od roku 2009 posílají přes dvě stě tisíc.

„Tradiční ples Armády ČR sponzorujeme po mnoho let v rámci našich marketingových aktivit,“ uvedl mluvčí vodochodské továrny Tobiáš Tvrdík. Dodal, že Aero je také partnerem akcí Den otevřených dveří letecké základny v Čáslavi a Dny NATO v Ostravě.

Některé velké firmy mezi sponzory nejsou 

Česká zbrojovka začala na ples přispívat od roku 2012 částkami přes 200 tisíc. Shodou okolností se tak stalo v době, kdy začala druhá fáze přezbrojení armády novými útočnými puškami CZ Bren dotyčné firmy. V posledních dvou letech uherskobrodská firma poslala po 150 tisících a letos 180 tisíc.

Z větších firem je nejméně štědrý Omnipol. Ples sponzoroval pouze loni a předloni, v obou případech částkou sto tisíc korun. Na konci tabulky skončil dodavatel maskáčů Koutný s necelými padesáti tisíci.

Zbrojařské impérium Czechoslovak Group Jaroslava a Michala Strnadových mezi sponzory plesu není vůbec. A Tatra Trucks, kterou Jaroslav Strnad spoluvlastní, pomohla pořadatelům za posledních deset let jen dvakrát. Dohromady poskytla 540 tisíc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video