Klaus dal zřejmě přednost Filipiové z ODS před Dolejšem z KSČM | E15.cz

Klaus dal zřejmě přednost Filipiové z ODS před Dolejšem z KSČM

Václav Klaus u senátních voleb
Václav Klaus u senátních voleb
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Prezident Václav Klaus naznačil, že v senátních volbách v Praze 8 volil současnou senátorku Danielu Filipiovou z ODS. Uvedl, že pro něj jako zakladatele ODS byla volba mezi Filipiovou a místopředsedou KSČM Jiřím Dolejšem lehká.

Klaus přišel do základní školy Klapkova volit hned v úvodu druhého kola voleb do horní komory. „Já si myslím, že volby jsou intimní věcí, ale v tomto poměrně jednoduchém případě myslím, že každý ví, že já jsem zakládal ODS a že jsem byl hlavním tahounem toho, abychom se zbavili zejména v ekonomické oblasti komunismu, komunistického dědictví, takže myslím, že se docela dá odhadnout, koho jsem volil,“ řekl prezident.

Klaus byl zakladatelem ODS a když opustil křeslo šéfa, stal se čestným předsedou. Po neshodách ale z ODS odešel. U občanských demokratů nyní znějí i hlasy, že by se Klaus měl do strany vrátit, alespoň jako čestný předseda.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.