Klaus mladší bude pro britskou firmu kupovat střední školy | e15.cz

Klaus mladší bude pro britskou firmu kupovat střední školy

Václav Klaus mladší
Václav Klaus mladší
• 
ZDROJ: Martin Pinkas, Euro E15

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý ředitel prestižního soukromého gymnázia PORG Václav Klaus mladší začal pracovat pro společnost z Velké Británie, která chce ve střední Evropě kupovat střední školy. Klaus to potvrdil, konkrétnější ale zatím být nechtěl. Letos v lednu po 16 letech opustil místo ředitele PORG, protože se nedohodl s předsedou správní rady školy, hlavním sponzorem a bývalým šéfem společnosti ČEZ Martinem Romanem.

„Budu pracovat pro britskou společnost, co chce ve střední Evropě kupovat střední školy,“ uvedl Klaus s tím, že kromě České republiky chce jeho nový zaměstnavatel investovat do vybudování škol třeba i v Polsku či Slovinsku. Konkrétní výsledky jeho práce ale budou vidět až zhruba v říjnu.

Klaus také plánuje napsat další učebnici matematiky. Rád by vedl i semináře na pražském Gymnáziu Jana Keplera. V PORG Klaus řídil 150 zaměstnanců, roční obrat školy byl 100 milionů korun. Působil také jako poradce někdejšího ministra školství Josefa Dobeše.

Rozdílné pohledy i vysvětlení

Ze školy Klaus odešel, protože prý měli s Romanem „rozdílné pohledy na směřování a úroveň školy, rozdílné názory na věci pedagogické, rozdílné hodnocení pedagogických pracovníků, náborových akcí a podobně“. Podle Romana ale bylo důvodem Klausova odchodu to, že si coby ředitel činil na školu vlastnická práva.

Krátce po Klausovi rezignoval také ředitel Nového PORG, tedy gymnázia a základní školy v pražské Krči, Martin Metelka. Ten se ale posléze s Romanem dohodl a do funkce se vrátil. Klause na pozici nahradila někdejší šéfka PORG Ostrava Dagmar Dluhošová.

První studenti zahájili výuku na PORG v září 1990. Školu až do roku 1995 vedl její zakladatel Ondřej Šteffl, Klaus mladší v jejím čele stál od roku 1998. PORG patří k nejprestižnějším středním školám, s nejlepšími výsledky skončila například v prvním ročníku státních maturit před třemi lety.

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery