Klaus: Někteří prezidentští kandidáti vyvolávají chuť emigrovat | E15.cz

Klaus: Někteří prezidentští kandidáti vyvolávají chuť emigrovat

Václav Klaus
Václav Klaus
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Prezident Václav Klaus nemá žádného kandidáta pro přímou volbu prezidenta, kterému by s radostí svěřoval prezidentskou funkci. Klaus to uvedl při besedě na Univerzitě Hradec Králové.

První kolo prezidentských voleb se má konat 11. a 12. ledna 2013, Klausovo funkční období končí 7. března. „Jsou někteří po jejichž volbě bych měl pocit, že je nezbytné někam emigrovat. Jsou někteří, kde si dovedu představit, že by mohli být prezidenty. Zřejmě by občas vstávaly vlasy hrůzou na hlavě z jejich činů, to asi ano, ale dovedu si to představit,“ řekl studentům bez konkrétních jmen Klaus.

Student se také Klause zeptal, zda by některé ze svých prezidentských rozhodnutí změnil. „Nepochybně je spousta věcí, u kterých si říkáte, to jsem neměl udělat či to jsem měl udělat jinak. Ale myslím si, že v těch zásadních věcech bych se asi úplně nijak nerozhodoval, než jak jsem se rozhodoval,“ řekl Klaus, který většinu besedy hovořil o problematice evropské integrace.

Ministerstvo vnitra do boje o Hrad pustilo osm z 20 přihlášených uchazečů - Jiřího Dienstbiera, Jana Fischera, Táňu Fischerovou, Vladimíra Franze, Zuzanu Roithovou, Karla Schwarzenberga, Přemysla Sobotku a Miloše Zemana. Nejvyšší správní soud řeší devět podnětů souvisejících s registracemi kandidátů a je možné, že se počet kandidátů rozšíří. Soud má rozhodnout do 13. prosince.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video