Marek Schwarzmann: O Robertech | e15.cz

Marek Schwarzmann: O Robertech

zápisník, Marek Schwarzmann
zápisník, Marek Schwarzmann
• 
ZDROJ: E15
Marek Schwarzmann

Marek Schwarzmann

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Český ministr spravedlnosti Robert Pelikán posvětil ve věznici ve Vinařicích projekt, v němž umožní trestancům pracovat v call centru. Navyknou si prý na pravidelný režim, ze mzdy pokryjí část nákladů na svoji detenci a ještě dostanou šanci na podmínečné propuštění a pokračování v práci.

Kdo kdy snil o programech druhé šance a boji proti recidivě, může se probudit a jet se tam podívat. A jestli si v práci připadáte jako ve vězení, věřte, může být hůř.

Zatímco Češi řeší, jak trestance ve věznicích zabavit a případně je napravit a vylifrovat ven, zimbabwský despota (taky Robert) Mugabe se jal věznice plnit. Prý do nich poslal atlety, kteří jeho zemi nedokázali získat ani jednu olympijskou medaili. Nikdo sice nedokáže říct, jestli je to pravda, jedno ale jisté je: jestli to náhodou pravda je, dotyční asi nebudou dělat v call centru. Co kdyby to náhodou někomu zatelefonovali?!

Slovenský premiér (taky Robert) Fico se nechal slyšet, že jej prý při návštěvě britské premiérky Mayové „zamrazilo“, když na dotaz, zda by byla připravena použít atomovou zbraň, bez zaváhání odpověděla „samozřejmě“. Ficovi nedošlo, že kdyby Mayová řekla třeba „ne, to by byla blbost“, popřela by jakýkoli důvod takovou zbraň vlastnit a samu sebe by z mezinárodního hlediska ztrapnila. Naštěstí to za ni zvládl sám Fico, který dál může odstrašovat nepřátele pobrukováním si „Nad Tatrou sa blýska“.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video