Můj návrat do ODS nepřichází v úvahu, vzkázal Klaus | E15.cz

Můj návrat do ODS nepřichází v úvahu, vzkázal Klaus

Můj návrat do ODS nepřichází v úvahu, vzkázal Klaus
Václav Klaus
• 
ZDROJ: profimedia.cz

pav

"Moje angažmá v této straně nepřichází v dnešní době v úvahu," řekl dnes Klaus novinářům na otázku, zda by uvažoval o návratu do ODS. Strana je podle něj v krizi a bez změny lidí a jejich chování se s tím nic dělat nedá. Nelíbí se mu kroky občanských demokratů v posledních dnech, včetně vylučování poslanců.

„Když jsem si včera (v pátek) přečetl deníky, tak na každé první stránce byl nadpis, že ODS je na dně a já mám strach, že tomu tak bohužel je. Protože je to moje dítě, tak já z toho radostný nejsem,“ řekl.

Strana podle něj potřebuje „opravdu fundamentální“ změny, což není například drobné vylepšení ideového nebo volebního programu. Nutná je prý změna lidí a jejich chování. „V jistou chvíli se mi zdálo, že nějaká naděje je. Ale když jsem zase viděl kroky ODS v posledních hodinách a dnech, vylučování ze strany a výroky některých představitelů, například paní (Miroslavy) Němcové, tak jsem pochopil, že moje angažmá v této straně nepřichází v dnešní době v úvahu,“ dodal Klaus.

Někteří představitelé ODS včetně nynějšího šéfa strany Martina Kuby v minulých dnech uvedli, že by před volbami chtěli spolupracovat právě s Klausem. Místopředsedkyně Němcová řekla, že považuje Klausův návrat za nesmysl, spolupráci by ale také uvítala.

Vedení ODS v pátek vyloučilo ze strany lobbistu Tomáše Hrdličku. Vyloučeni byli i poslanci Jan Florián a Tomáš Úlehla, kteří ve středu nehlasovali proti vládě Jiřího Rusnoka, čímž porušili dohodu bývalé koalice. Výkonná rada ODS doporučila, že strana musí urychleně začít sestavovat kandidátky k předčasným volbám.

Autor: pav
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!