Nový šéf Thermalu prý v minulosti tuneloval hotel Čajkovskij | E15.cz

Nový šéf Thermalu prý v minulosti tuneloval hotel Čajkovskij

hotel Thermal
hotel Thermal
• 
ZDROJ: cs:SJu, Wikimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nový šéf karlovarského státního hotelu Thermal Daniel Křováček byl propuštěn z vedení jiného hotelu po stížnostech zaměstnanců. Křováček dříve vedl hotel Čajkovskij v Karlových Varech. Podle podřízených zneužíval peníze a pracovníky hotelu k soukromým účelům a prý se dohodl s konkurencí na vytunelování podniku. Ministerstvo financí, jehož šéf Andrej Babiš Křováčka dosadil, v reakci uvedlo, že tyto informace prošetří.

Jak píše deník Dnes, Křováček odmítl informace komentovat. Křováček se dnes ujme vedení jednoho z nejznámějších hotelů v Česku, Thermalu, spojeného s karlovarským filmovým festivalem. Ministerstvo financí totiž 27. června kompletně obměnilo vedení státní firmy Thermal - F, která hotel provozuje.

V roce 2010 byl ale Křováček propuštěn z čela hotelu Čajkovskij po kritice ze strany podřízených. Personál Čajkovského se v petici stěžoval, že šéf využíval podřízené jako soukromé služebnictvo, do práce nechodil, nesmyslně utrácel finance hotelu a z recepce si bral peníze pro sebe.

V petici se také objevilo obvinění, že se Křováček domluvil se skupinou podnikatelů, že přivede hotel na mizinu, aby ho mohli levně koupit. Účetní hotelu Anna Průšová deníku řekla, že škody zanechané po působení exředitele činí až devět milionů korun.

Pravdivé informace

Křováčkův bývalý kolega, ekonomický ředitel Čajkovského Jan Kronika potvrdil, že informace o Křováčkovi jsou z velké části pravdivé. Sám Křováček se ke kritice nevyjádřil, mluvčí ministerstva financí Radek Ležatka deníku pouze řekl, že noví lidé ve vedení Thermalu jsou kvalifikovaní odborníci.

Později nicméně resort uvedl, že informace o některých členech vedení Thermalu prošetří. Ministr Andrej Babiš se proto chce sejít se zainteresovanými osobami a rozhodnout do konce příštího týdne o případných změnách v představenstvu a dozorčí radě.

Změny kritizuje i Sobotka

Do představenstva Thermalu poslalo ministerstvo také právníka Tomáše Ficnera, který dříve zastupoval firmu X a R, jež se o hotel soudí. Ficner deníku řekl, že není ve střetu zájmů, s firmou X a R už prý nemá žádný vztah.

Změny, které Babiš ve vedení Thermalu provedl, kritizuje opozice, ale i premiér Bohuslav Sobotka, a to kvůli dosazení poslance ANO Romana Procházky do dozorčí rady hotelu. Sobotka deníku Právu řekl, že koalice chtěla právě dosazování poslanců do orgánů státních firem zabránit. S Babišem si o tom premiér promluví.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.