Odvolaného Hlaváčka nahradí v čele pražského IPR Ondřej Boháč | E15.cz

Odvolaného Hlaváčka nahradí v čele pražského IPR Ondřej Boháč

ČTK

Novým ředitelem Institutu plánování a rozvoje (IPR) hlavního města se stal Ondřej Boháč. Rozhodli o tom pražští radní. Boháč dosud působil v institutu jako zástupce ředitele. Praha chtěla původně vypsat na šéfa institutu výběrové řízení.

Boháč ve funkci nahradil architekta Petra Hlaváčka, kterého radní odvolali letos v září. IPR je příspěvková organizace hlavního města, na starosti má mimo jiné územní plánování.

„Pan Boháč byl na radě zvolen všemi přítomnými hlasy. Je to silný mandát a věřím, že všechny problémy mezi IPR a Prahou, které jsme měli možnost v uplynulé době vidět, tak že si z toho obě strany vzaly poučení a čeká nás budoucnost plná dobré spolupráce,“ řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

Samotný Petr Hlaváče vyjádřil Boháčovi podporu. „Praha by těžko hledala člověka, který je na funkci ředitele IPR Praha v tuto chvíli lépe připravený,“ uvedl.

Rovněž pro vedoucího ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT Jana Jehlíka je jmenování Boháče dobrá zpráva. „Vnímám to jako důležitý krok ke stabilizaci Institutu plánování a rozvoje Prahy. S bývalým ředitelem Petrem Hlaváčkem tvořili výborný tandem,“ prohlásil Jehlík.

Čtyřiatřicetiletý Boháč vystudoval regionální rozvoj na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Dosud působil na pozici zástupce ředitele IPR, v minulosti pracoval například jako vedoucí kanceláře bývalého primátora Tomáše Hudečka (tehdy TOP 09), který měl územní rozvoj ve své pravomoci.

Hromadný odchod z IPR: zaměstnanci protestují proti odvolání ředitele

Současné vedení Prahy původně zamýšlelo vypsat na místo ředitele výběrové řízení. Tím se měli radní zabývat už začátkem listopadu, projednávání ale odložili.

Současné vedení Prahy původně zamýšlelo vypsat na místo ředitele výběrové řízení. Tím se měli radní zabývat už začátkem listopadu, projednávání ale odložili. „V radě byla shoda, aby se stal ředitelem právě pan Boháč, navíc výběrovým řízením již před dvěma lety prošel a skončil druhý. Proto jsme šli touto kratší cestou,“ řekla Kolínská.

V rámci tvorby Metropolitního plánu bude muset Boháč začít řešit složení týmu, který jej vypracuje. Na protest proti Hlaváčkově odvolání jej totiž opustili jeho členové včetně vedoucího architekta Romana Kouckého. Jednat by měl Boháč s původními členy i Kouckým, který nedávno vyhrál výběrové řízení. „Tým bude posílen početně, a to co do síly, tak odborného zázemí. S panem Kouckým se vede jednání o podmínkách pracovní smlouvy, řekla Kolínská.

Hlaváčka v září vedení města odvolalo, jako důvod uvedlo mimo jiné problémy s přípravou územního plánu. Proti jeho odvolání tehdy protestovali jak zaměstnanci IPR, tak někteří odborníci z řad architektů.

Institut má za úkol mimo jiné připravit nový územní plán a plánovat rozvoj města. Jeho roční rozpočet je asi 300 milionů korun.

Autor: ČTK, ač
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!