Pavel Otto: Koblihový mír | E15.cz

Pavel Otto: Koblihový mír

Ministr vnitra Milan Chovanec
Ministr vnitra Milan Chovanec
• 
ZDROJ: ctk
Pavel Otto

Pavel Otto

Zdá se, že po vypjatém sporu o policejní reorganizaci zavládl mezi ministry financí a vnitra Andrejem Babišem a Milanem Chovancem mír. Chovanec přinesl Babišovi krabici s pěti koblihami a ten mu přiklepl 420 milionů. „Do dnešního vyjednávání s AB  rozpočtu jsem nasadil ten nejtěžší kalibr,“ svěřil se ministr na Twitteru.

Mezitím ovšem nastal v kauze reorganizace, konkrétně v nařčení policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního úniku informací“, zásadní obrat. Bývalý ředitel ÚOOZ Robert Šlachta, jeho pravá ruka Jiří Komárek a olomoucký vrchní žalobce Ivo Ištvan nařkli Tuhého neoprávněně. Dospěla k tomu poslanecká vyšetřovací komise a konstatovala, že jejich tvrzení nemá průkazný charakter. Záležitost hojně živená Babišovými novinami splaskla.

Jeden by řekl, že to teď Chovanec Babišovi osolí. Byl to přece jasný pokus poškodit před volbami ČSSD podporovaný částí policie a státního zastupitelství. Anebo že se alespoň Šlachta a spol. Tuhému omluví. Nic z toho se asi nestane.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.