Pražské letiště se v neděli na devadesát minut uzavře kvůli přehlídce | E15.cz

Pražské letiště se v neděli na devadesát minut uzavře kvůli přehlídce

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Foto Aha! – M. Sekanina

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Letiště Václava Havla v Praze bude v neděli kvůli vojenské přehlídce na Evropské třídě od 13:30 do 15:00 uzavřeno pro všechny odlety a přistání. Uzavření vzdušného prostoru nad hlavním městem se dotkne přibližně 24 letů. Pozemní odbavení cestujících a ostatní provoz letiště bude fungovat bez omezení, informoval mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň.

Letiště podle něj s předstihem informovalo všechny letecké společnosti o přerušení provozu a požádalo je o to, aby naplánovaly své lety mimo uzávěru vzdušného prostoru. "Cestujícím doporučujeme, aby v den oslav výročí sledovali bedlivě internetové stránky svého dopravce či Letiště Praha, kde se dozví aktuální informace ohledně času svého odletu či příletu," uvedl mluvčí.

Letiště Václava Havla rovněž vyzvalo cestující, aby si v neděli v den konání oslav stoletého výročí vzniku Československa naplánovali cestu na letiště s dostatečným předstihem, lze čekat dopravní komplikace nebo zdržení. Kvůli přehlídce bude totiž uzavřena pro automobily i MHD část Evropské ulice, která slouží jako spojnice na letiště.

Vojenské přehlídky se v neděli odpoledne zúčastní více než dvě tisícovky vojáků, hasičů, policistů, celníků či strážníků s technikou. Nejprve proletí vojenská a policejní letadla a vrtulníky, následovat bude pochod vyčleněných jednotek a průjezd techniky. Přehlídku zakončí přelet armádních vrtulníků s dýmem v barvě československé trikolory.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video