Proč v centru Prahy padaly stropy? Dům v Mikulandské ohledávají kriminalisté | E15.cz

Proč v centru Prahy padaly stropy? Dům v Mikulandské ohledávají kriminalisté

ČTK

Dům v Mikulandské ulici v centru Prahy, v němž spadlý strop v úterý dopoledne zavalil dělníky, budou ohledávat kriminalisté. Informace přinesl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Případ zatím policisté vyšetřují pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti. Za pomoci odborníků teď vyšetřovatelé budou zjišťovat příčinu zřícení a případnou trestní odpovědnost.

Budovu policisté převzali v úterý pozdě večer poté, co hasiči ukončili záchranné práce. I když měli podezření, že pod sutinami ještě mohou být lidé, nikoho dalšího už nenašli. Budova je nestabilní, statik ji prohlásil za nebezpečnou.

Hasiči krátce po zřícení dvou pater opravované budovy našli pod troskami dva lidi, třetí zraněný člověk vyprostit nepotřeboval. Všichni tři skončili v nemocnici, přičemž stav jednoho z nich byl velmi vážný. Záchranná služba ho v umělém spánku převezla do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). Stav těžce zraněného pacienta nadále vyžaduje intenzivní péči, sdělila mluvčí ÚVN Jitka Zinke.

Mikulandská ulice je podle Rybanského stále uzavřena, za doprovodu policistů se do ní dostanou lidé, kteří tam bydlí nebo pracují.

Budova u pražské Národní třídy se může zřítit
Praha zkrátí intervaly víkendového metra

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!