S Dvořákem museli jít z DPP i další, asistovala u toho bezpečnostní služba | E15.cz

S Dvořákem museli jít z DPP i další, asistovala u toho bezpečnostní služba

Martin Dvořák
Martin Dvořák
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z Dopravního podniku podniku hl.m.Prahy (DPP) muselo před dvěma týdny okamžitě odejít dalších šest vysoce postavených blízkých spolupracovníků bývalého generálního ředitele Martina Dvořáka, uvedl dnes server iHNed.cz. Při odchodu dvou z nich asistovala bezpečnostní služba, která zapečetila jejich kanceláře, dodal server.

Vedoucí oddělení IT dostal podle zjištění HN jen pár minut na vyzvednutí osobních věcí z kanceláře, pak mu bezpečnostní pracovníci podniku přelepili dveře páskou a vyvedli ho z budovy. „K zapečetění kanceláří lidmi z bezpečnostního úseku firmy došlo u obchodního a IT oddělení. Mělo to zamezit odnesení některých důležitých materiálů,“ sdělil HN zdroj obeznámený s děním v DPP.

Oficiálně sice zaměstnanci opustili firmu po dohodě s novým vedením, podle podle HN se však v podniku stali nežádoucími. Další dohody o ukončení pracovního poměru uzavřeli ještě šéfka Dvořákova sekretariátu, vedoucí správy nemovitého majetku, šéfové interního auditu a obchodního oddělení. Odejít musela i Dvořákova sekretářka.

Mluvčí DPP Ilona Vysoudilová se k výpovědím nechtěla HN vyjádřit, následně je potvrdila předsedkyně představenstva DPP Magdalena Češková. „Mohu vám potvrdit, že tito lidé skutečně ukončili svůj pracovní poměr v dopravním podniku, a to dohodou. Rovněž mohu potvrdit, že ve dvou případech skutečně došlo k zapečetění kanceláře. Některá uvolněná pracovní místa byla ihned obsazena lidmi zevnitř podniku, na některá je vypsáno výběrové řízení,“ řekla HN Češková.

Po Martinu Dvořákovi, který z funkce generálního ředitele rezignoval 1. prosince, už dříve rezignoval například ekonomický ředitel Ivo Štika nebo bezpečnostní ředitel Antonín Fedorko.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video