Šlouf: Zemanovce rozložil amatérismus | E15.cz

Šlouf: Zemanovce rozložil amatérismus

Lobbista a bývalý šéf poradců premiéra Miloše Zemana Miroslav Šlouf. Na snímku s figurkou vodníka - takovou přezdívkou ho častoval zavražděný "kmotr" Mrázek.
Lobbista a bývalý šéf poradců premiéra Miloše Zemana Miroslav Šlouf. Na snímku s figurkou vodníka - takovou přezdívkou ho častoval zavražděný "kmotr" Mrázek.
• 
ZDROJ: Petr Topic, Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jedinou šancí na záchranu Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) je podle Miroslava Šloufa okamžitý mimořádný sjezd strany. Z výsledku nemá radost a je mu ho líto, řekl s odkazem na předvolební prognózy. Šlouf byl zvolen na první místo pražské kandidátky SPOZ, předsednictvo ho ale z kandidátní listiny odstranilo. Od té doby je s vedením strany ve sporu.

„Když chce mít člověk úspěch, musí dlouho a tvrdě pracovat. (Vedení strany) si myslelo, že z nicnedělání bude najednou úspěch,“ řekl Šlouf. Amatérismus takzvaných apoštolů, jak se označují lidé ve vedení strany, vyústilo v dnešní výsledek voleb, myslí si.

Domnívá se, že pokud se strana bude i nadále chovat arogantně, bude to znamenat její konec. „Jedinou záchranou je bezprostřední svolání mimořádného sněmu,“ poznamenal.

Výsledek označil jako originální, protože v minulých volbách strana měla 4,33 procenta, nyní s podporou prezidenta Miloše Zemana získá výrazně méně. „Nemůžu z toho mít radost, je mi to jen líto,“ řekl.

Osa jednání o nové vládě podle něj bude mezi ČSSD a ANO 2011. „Otázka je, jestli se toho budou chtít účastnit lidovci,“ dodal.

Zklamaný je z výsledků SPOZ i předseda strany Zdeněk Štengl. „Očekával jsem lepší výsledky,“ řekl. Dnes nebo nejpozději v neděli strana zřejmě oznámí personální změny ve svém vedení, dodal. Své si zřejmě řekne i čestný předseda - prezident Miloš Zeman. „Rozhovor u prezidenta rozhodně iniciovat nebudu a rozhodně se na něj netěším. Nejdříve by měly vychladnout hlavy,“ uvedl Štengl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video