Sobotka: Spolupráce s komunisty je potřeba. I když bych je nikdy nevolil a mají extrémní názory | E15.cz

Sobotka: Spolupráce s komunisty je potřeba. I když bych je nikdy nevolil a mají extrémní názory

Blesk.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ještě okořenil svá slova o možné spolupráci ČSSD s komunisty na vládní úrovni. V pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére uvedl, že o sjednocení levice stojí přesto, že mají komunisté extrémní názory například v oblasti bezpečnosti.

Bohumínské usnesení, které zakazuje ČSSD spolupráci s extremistickými stranami, je podle premiéra vyhaslé, protože vzniklo v roce 1995. Tedy jen několik let po revoluci. Slova z rozhovoru pro Hospodářské noviny ministerský předseda v pořadu Blesku dále rozvedl.

„Tehdy jsme reagovali na aktuální situaci. Lidé vnímali komunistickou stranu jako riziko. Nebyli jsme členy NATO nebo Evropské unie. Komunisté dostávají hlasy, mají podporu určité části voličů, je to součást levicového spektra. Nechci hodnotit jejich program, já jsem sociální demokrat, komunisty bych nikdy nevolil,“ snažil se premiér utéct z otázky moderátorky Kláry Brunclíkové, která se ptala, zda pro něj jsou, nebo nejsou komunisté extremisty.Nakonec ale Sobotka přeci jen svůj názor obnažil. „V některých ohledech mají extrémní postoj, například když navrhují vystoupení z NATO. Z hlediska bezpečnosti to považuji za extrémní názor,“ řekl.

Podívejte se, co dalšího premiér ke spolupráci s komunisty uvedl:

Sobotka o komunistech


Pokračování článku a celý záznam rozhovoru s Bohuslavem Sobotkou najdete na webu Blesk.cz>>>

Autor: Blesk.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.