Tvrdý alkohol pijí dvě třetiny Čechů, říká průzkum | E15.cz

Tvrdý alkohol pijí dvě třetiny Čechů, říká průzkum

alkohol
alkohol
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Tvrdý alkohol pijí pravidelně nebo aspoň výjimečně dvě třetiny Čechů. Naopak necelé dvě pětiny, přesně 37 procent, ho více či méně odmítají. Vyplývá to z bleskového průzkumu agentury STEM/MARK.

Víc než tři čtvrtiny lidí souhlasí s tím, aby se alkohol prodával jen ve specializovaných prodejnách kontrolovaných státem. Podobně jako například v severských zemích. O této změně zatím předběžně uvažuje i ministerstvo financí, jde ale jen o jednu z možných variant řešení problému, uvedla Česká televize.

Průzkum také ukázal, že Češi se jen výjimečně setkávají s porušením současné vyhlášky, jež zakazuje prodej a nalévání tvrdého alkoholu nad 20 procent. Celkem 95 procent respondentů uvedlo, že se po vyhlášení částečné prohibice nesetkali s prodejem tvrdého alkoholu. Naopak víc než polovina nevěří tomu, že by zákaz alkoholu zabránil dalšímu výskytu otrav jedovatým metanolem.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.