U dálnice D8 vybuchla čerpací stanice, jeden mrtvý | E15.cz

U dálnice D8 vybuchla čerpací stanice, jeden mrtvý

Lukoil
Lukoil
• 

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
U dálnice D8 nedaleko Zdib u Prahy vybuchla odpoledne nádrž čerpací stanice Lukoil. K explozi došlo okolo 15:00 během opravy nádrže, tlaková vlna usmrtila jednoho údržbáře. Dálnice D8 byla ve směru na Teplice uzavřena, nyní je již opět bez omezení v provozu.

„Jeden z mužů byl odhozený tlakovou vlnou, utrpěl velmi vážné poranění hlavy, kterému na místě podlehl. Přivolaným záchranářům nezbylo nic jiného než na místě konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Vojtová. Nikdo další nebyl při výbuchu zraněn, první zprávy hovořily o dvou zraněných.

Čerpací stanice byla v době výbuchu uzavřena kvůli rekonstrukci, na místě tak nebyli žádní zákazníci ani zaměstnanci provozovatele.

Na místo výchuchu se sjely čtyři jednotky hasičů z Prahy, Mělníka, Neratovic a letiště Vodochody. Hasiči nádrž naplnili pěnou, aby nemohlo dojít k dalšímu výbuchu. Opravovaná nádrž na naftu má objem 10 tisíc litrů, v okamžiku výbuchu byla ale téměř prázdná.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.