V Plzni hoří ubytovna, je vyhlášen třetí stupeň poplachu | E15.cz

V Plzni hoří ubytovna, je vyhlášen třetí stupeň poplachu

V Plzni hoří ubytovna, je vyhlášen třetí stupeň poplachu
Požár ubytovny v Plzni na Karlově.
• 
ZDROJ: HZS PK

ČTK

V Plzni-Karlově hoří ubytovna dělníků, kteří většinou pracují v nedaleké zóně Borská pole. Hasiči vyhlásili třetí, nejvyšší stupeň poplachu. Integrované záchranné složky evakuovaly z budovy 130 osob. Na místě je podle policie zhruba deset zraněných, většinou lehce. Hasiči v objektu nenašli žádné tělo. Záchranáři vyslali několik posádek i speciály pro mimořádné události. Informovali o tom mluvčí hasičů Petr Poncar a mluvčí policie Martina Korandová.

„Zasahuje deset jednotek včetně drážních hasičů (přes 40 požárníků),“ uvedl Poncar. Na místo podle Korandové letí policejní vrtulník. „Borská ulice je uzavřená kvůli hladkému průjezdu vozidel záchranářů a zajištění bezpečnosti obyvatel,“ uvedla. V okolí ulice se tvoří zácpy.

Dvoupodlažní montovaná budova v Borské ulici vzplála před 08:00 vysokým plamenem. „Celé první patro je zasažené ohněm v celé délce, střecha se propadá,“ uvedla Poncar. Hustý černý kouř z hořící budovy je vidět i ze vzdálených míst Plzně. „Je to obrovský požár,“ zhodnotil to jeden z místních.

Záplavy v jižní Indii uvěznily tisíce lidí, mrtvých je přes 350

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!