V senátních volbách se dařilo nezávislým kandidátům | E15.cz

V senátních volbách se dařilo nezávislým kandidátům

Libor Michálek
Libor Michálek
• 
ZDROJ: profimedia.cz

bru

Nezávislým kandidátům a nestraníkům se v druhém kole senátních voleb dařilo. Z jedenácti jich devět porazilo své soupeře.

Nejúspěšnější byl mezi nestraníky někdejší ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek kandidující za Piráty. Na Praze 2 získal přes 74 procent hlasů. Jen nepatrně méně úspěšná je bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová v obvodě Brno-město.

Dařilo se i dalším bezpartijním. Senátorem za Zlín se stane podnikatel Tomio Okamura, v Ostravě jím bude horolezec a majitel sítě obchodů se sportovním vybavením Hudy Leopold Sulovský, který kandiduje za hnutí Ostravak.

V obvodě Benešov vyhrál vlašimský starosta a poslanec za TOP09 Luděk Jeništa. V Chrudimi zvítězil prezident Agrární komory Jan Veleba a v Šumperku starosta města Zdeněk Brož.

Na Praze 4 se senátorkou stane Eva Syková kandidující za ČSSD, porazila dosavadního senátora a známého herce Tomáše Töpfera. Ten se tak stal jedním ze dvou poražených nestraníků. V Karviné svému rivalovi podlehla Milada Hladíková kandidující za komunisty.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.