Václav Fischer slibuje velký návrat. Jeho nový projekt ale stojí na vratkých základech | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Václav Fischer slibuje velký návrat. Jeho nový projekt ale stojí na vratkých základech

Štěpán Bruner

Osm nových linek, dva letouny a přinejmenším dvě pobočky. Takové plány má už na příští léto společnost Air Fischer, nový projekt podnikatele Václava Fischera. O přípravovaných aerolinkách ale nic neví ani Úřad pro civilní letectví, ani příslušná letiště.

Společnost Air Fischer vznikla na konci září, Fischer je jejím stoprocentním vlastníkem. „Od jara 2019 se do oblak nad Evropou vrátí modrá letadla Air Fischer. Vybavena švýcarskou investicí bude Air Fischer zpočátku provozovat dvě letadla typu Boeing 737 – 700,“ hlásala tehdy webová prezentace firmy. V plánu byly lety z Basileje, Berlína, Bratislavy, Brna, Pardubic a Salcburku především do Středomoří. Prodej letenek měl odstartovat v listopadu.

V průběhu následujících měsíců se tyto plány začaly měnit. Nyní Air Fischer na webu avizují, že v červnu 2019 otevřou pět nových linek z Brna a tři další z Bratislavy. Na letišti v Brně pak společnost slibuje už v lednu otevřít kancelář.

Václav Fischer se vrací do leteckého byznysu. Jeho aerolinky mají zaplnit místo po Air Berlin

Právě červnový termín zahájení provozu je přitom prakticky nereálný. Na hranu možného se Air Fischer dostává především s podáním žádost o potřebné povolení. Podle obchodního rejstříku totiž Air Fischer nemá v současnosti jako předmět podnikání zapsánu leteckou dopravu a chybí jí i osvědčení leteckého dopravce, takzvané AOC.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu E15
fotoRoční předplatnéod 1899 Kč
foto

Roční rozšířené předplatné E15 Premium

Získáte cenově nejvýhodnější roční printové předplatné magazínů E15 Premium (8 ks), zaměřené na témata z oblasti ekonomiky a byznysu. Více o magazínech E15 Premium zde.
fotoČtvrtletní předplatné499 Kč
Ušetříte 98 Kč oproti měsíčnímu předplatnému
Objednat
fotoMěsíční předplatné99 Kč
Cena 99 Kč platí pro první měsíc pro nové předplatitele. Další následující měsíc stojí 199 Kč.
Objednat
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!