Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Jacques Marie Mage - The Dealen Box Jacques Marie Mage - The Dealen Jacques Marie Mage - The Dealen

3

fotografií

Ikonické brýle od značky Jacques Marie Mage

K

Když se ve dvaceti letech Jerome Mage, zakladatel značky Jacques Marie Mage rozhodl přestěhovat z Francie do Hollywoodu, ještě netušil, že jednou bude mezi jeho klienty patřit ta nejvybranější společnost. V roce 2001 si v Los Angeles otevřel vlastní designové studio a o třináct let poté přidal ke stávajícímu sortimentu i ručně vyráběné brýle.

Kalifornská značka Jacques Marie Mage každou sezónou posouvá hranice a bourá zavedené stereotipy. Soustředí se na kvalitu a patří na stranu niche značek brýlí. Nejsou možná tak dostupné, jako Ray-bany, ale kvalitu znalec pozná. Jerome Mage, creative director značky navázal spolupráci s Danielem Craigem a na trh uvedl model brýlí The Dealan i v růžové verzi, čímž otevřel fenomén James Bond i dámskému publiku.

Jacques Marie Mage - The Dealen BoxJacques Marie Mage - The Dealen BoxAutor: Jacques Marie Mage

Jacques Marie Mage tuto sezónu představili nový koncept COLLECTOR 's TRAY - originální řešení pro sběratele této značky. Pokud plánujete rozšiřovat sbírku, můžete si pořídit i luxusní obal na 3 nebo 6 modelů, který elegantně vyřeší otázku uskladnění brýlí a stane se sofistikovaným objektem vašeho šatníku.

Jacques Marie Mage - The DealenJacques Marie Mage - The DealenAutor: Jacques Marie Mage

V Čechách jsou brýle k dostání Žilka Optik Studio, model The Dealen stojí 20000 Kč.

Jacques Marie Mage - The DealenJacques Marie Mage - The DealenAutor: Jacques Marie Mage

Související články
Nižší zájem živnostníků o novou paušální daň pomůže státním financím
O novou paušální daň projevilo zájem o polovinu méně živnostníků, než ministerstvo financí očekávalo. Do pondělních 18 hodin, kdy měly osoby samostatně výdělečně činné poslední možnost opatření využití, se jich přihlásilo necelých 58 tisíc. Pokud si někdo živnost teprve založí nebo obnoví odhlášené podnikání, bude moci využít paušál v průběhu roku.  
ČNB přikoupila metráky zlata. Má to usnadnit přechod na euro
Centrální banka nakoupila těsně před Štědrým dnem zlato za bezmála osm set milionů korun. Při předsvátečním kurzu drahého kovu na světovém trhu to znamenalo kolem 610 kilogramů zlata. Česká národní banka tak uzavřela rok se zlatými rezervami v hodnotě přes dvanáct miliard korun. Vzhledem k tomu, že centrální bankéři navíc přecenili zásoby drahého kovu nakoupeného v uplynulých letech, představovala tato zásoba více než dvacetinásobek hodnoty zlata, se kterou ČNB do loňského roku vstupovala. 
Celý svět se vrhl na komodity. Jejich cena prudce roste
V polovině září bývalý šéf mocné americké banky Goldman Sach Lloyd Blankfein prohlásil, že investování do komodit není vůbec „špatná věc“. Ceny surovin byly totiž v dohledu svých „koronavirových minim“ a investorům tato třída aktiv připomínala spíše „ošklivé káčátko“. V módě byly totiž technologie.
V obchodních centrech přibývají prázdná místa. Obchody zvažují, odkud odejít
V obchodních centrech, a to i v těch na dobré adrese a dříve hojně vyhledávaných, přibývá vyklizených obchodů. Na první pohled to není příliš vidět, protože otevřené smějí být jen některé prodejny, například potraviny či drogerie. Jen v Praze však podle databáze Shopingy zavřelo koncem roku více než padesát obchodů různých značek. A vývoj naznačuje, že tím to zdaleka nekončí.