Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Jak vylepšit levnější oblek, aby vypadal jako na míru

Jak vylepšit levnější oblek, aby vypadal jako na míru

N

Není novinkou, že vlastnit dobrý oblek je zásadní pro fungování v moderním světě. Jakmile na sobě máte totiž něco, co vypadá skvěle, jinak s vámi jednají u pracovních pohovorů, líbíte se ženám a po planetě se chodí tak nějak lépe.

Ne každý ale má desítky tisíc na ručně šitý oblek na míru, takže i když si koupíte oblek v Zara, je dobré vědět, že obyčejný, ale zkušený krejčí mu může pomoci vypadat mnohem lépe.

Nechte upravit rukávy

Změnit na saku ramene a ramenní švy je složité, ale zúžit rukáv zas tak těžké není. Přitom správná šíře rukávu udělá výrazný rozdíl.

Dolní lem musí padnout

Věřte, že není nic horšího, než příliš široký dolní lem kalhot. Člověk pak vypadá jak ve zvonáčích. Krejčí bude vědět, jak nohavice upravit na vaši velikost a dokonce i délku.

Zkuste monochrom

On existuje důvod, proč v omezené paletě barev člověk vždy vypadá elegantněji a sofistikovaněji. Každý look totiž vypadá, jako že máte takový celý šatník. A jako že vám ho někdo připravoval na míru. Ke tmavému obleku tedy neberte barevnou košili a barevnou kravatu. Zkuste černý rolák. Zázraky taky dělají kašmírové svetry s bílou rozhalenkou. To prostě nikdy nebude vypadat lacině.

Vyměňte knoflíky

Knoflíky patří k nejviditelnějším prvkům obleku a laciné plasťáky znehodnotí i drahé sako. Kvalitní knoflíky ale nestojí svět. Nicméně, neberte to tak, že když si jdete kupovat oblek, je to vlastně úplně jedno a budete vypadat jako milion dolarů. Při výběru se vždycky vykašlete na lesklé a příliš hladké látky, na oblek bez vybraného střihu nebo na nesedící ramena. To nedá do pořádku ani nejlepší krejčí.

Celkově je dobré mít svého krejčího nebo švadlenu na úpravy věcí přesně dle velikosti. Šetří to peníze. Můžete si nechat upravit cokoliv, co již v šatníku máte a nemusíte mít plnou skříň něčeho, co vám není. 

Související články
Jak nosit zábavnější obleky (jako Timothée Chalamet)
Obleky mohou být buď klasické a naprosto dle etikety, nebo nemusí. U první varianty hrozí, že nejenže budete občas snadno prehlédnutelní, ale že se ani sám nebudete cítit nijak zvlášť. Druhá varianta je zábavnější. Vyžaduje dvě věci - výraznější investice do šatníku a také určitou dávku sebedůvěry. Ale pokud se chcete módou bavit, moc se nepředpokládá, že budete povahou šedá myš.
Česká oděvní výroba brzy zanikne, říká zakladatel značky Le Premier Jakub Lohniský
Módní značka Le Premier, která se specializuje na pánské obleky na míru, byla donedávna projektem především Jakuba Lohniského. Loni se po Petru Stuchlíkovi k jeho byznysu přidal také Tomáš Čupr, podnikatel spojený se známými internetovými projekty, jako je třeba prodejna potravin Rohlik.cz. „Jsme kamarádi, kdysi jsme spolu studovali v Brně. Chceme se v online více rozvíjet a on v nás viděl potenciál,“ říká Lohniský.
Naučte se neflákat černý oblek
Pokud jste se s tímto výrazem nikdy nesetkali, Black-Tie je dresscode označení, které zahrnuje černý oblek, případně smoking. Není to frak, není to žaket. Není to šedý nebo modrý oblek. Je to klasické oblečení muže na večer. A i když to vypadá jednoduše, vystoupit z řady stejně oblečených mužů je tvrdá práce.