22

fotografií

Nejdražší byt v historii Vídně jde do prodeje. Apartmá v paláci stojí 850 milionů

V

Více než tři čtvrtě miliardy korun si bude muset připravit zájemce o nejdražší byt v historii Vídně, který se právě objevil na realitním trhu. Za tuto cenu ale získá nemovitost s plochou více než 1100 m² na lukrativní adrese a navíc bude moci využívat služby pětihvězdičkového hotelu v sousedství.

Osm ložnic, osm koupelen, vysoké více než pětimetrové stropy s malbami a štukovými dekoratiními prvky, francouzské parkety, dřevěné obklady, obytná plocha 1,132 m² v interiéru a dalších 101 m² balkónů a teras. Byt s příhodným jménem Bel Étage (vznešené patro pro šlechtu) v nově zrenovaném paláci z 19. století na prestižní vídeňské adrese Parkring 14 je momentálně k prodeji za 32,5 milionu eur (asi 850 milionů korun), což je nejvyšší cena za byt v historii Vídně.

Pro srovnání, nejlevnější byt v daném paláci je momentálně k prodeji za „pouhých“ 4,5 milionu eur, tedy přibližně 117 milionů korun. Oproti Bel Étage je sice šestkrát menší, ale i jeho majitelé budou moci využívat všechny služby sousedního pětihvězdičkového hotelu Almanac Vienna. Navíc mají všichni rezidenti k dispozici vlastní wellness, fitness, gourmet restauraci a nepřetržité consierge služby.

Na luxusní bydlení ve vídeňském paláci se podívejte v galerii:
Jak se žije v Bratislavě: Ceny nejdražších bytů i zde překračují sto milionů korun
Už dávno neplatí, že by byty na Slovensku byly levné. V posledních letech jejich cena dramaticky roste a během loňska zdražily hned o 16 procent (pro srovnání byty v Česku podražily „jen“ o osm procent). Průměrná cena metru čtverečního ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla 1853 eur (48 180 korun), ty nejluxusnější nemovitosti v Bratislavě však přijdou i na sedmkrát tolik.

 

Související články