SSC Tuatara SSC Tuatara Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. SSC Tuatara Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. SSC Tuatara SSC Tuatara v bílé variantě Interiér vozu SSC Tuatara Interiér vozu SSC Tuatara SSC Tuatara Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. SSC Tuatara Motor nejrychlejšího sporťáku SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara Šasi rekordního sporťáku Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Rekordní jízda SSC Tuatara na na testovacím polygonu Johnnyho Bohmera u Kennedyho vesmírného střediska na Floridě. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. Záběry z rekordní jízdy SSC Tuatara, při které měl vůz dosáhnout rychlosti přes 500 km/h. Záznamy ale vzbudily pochybnosti. SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara Interiér vozu SSC Tuatara SSC Tuatara v bílé variantě SSC Tuatara v bílé variantě SSC Tuatara v bílé variantě SSC Tuatara v bílé variantě

50

fotografií

Nejrychlejší auto světa Tuatara. Snímky z testovacích jízd, rekordního pokusu a interiéru

T

Tuatara, hypersport vyrobený americkou společností SCC (dříve Shelby Supercars), překonal světový rychlostní rekord sériového vozu, když dosáhl průměrné rychlosti 455,3 km/h, aniž by využil všechen dostupný výkon. Tuatara je poháněna motorem V8 s dvojitým přeplňováním V9 o objemu 5,9 litru a výkonem 1750 koní. Produkce je omezena na 100 kusů a základní cena je kolem 1,9 milionu dolarů.

Automobilka ohromila svět už loni v říjnu, kdy deklarovala, že britský závodník Oliver Webb s vozem dosáhl rychlosti 532,93 km/h. Jenže se tak stalo na uzavřené veřejné komunikaci a telemetrie nesouhlasila s videem rekordní jízdy (auto podle záznamu jelo mnohem pomaleji). SSC proto kvůli pochybnostem raději pokus zopakovala, tentokrát na oficiálním testovacím polygonu. Deklarovaných 500 km/h sice vůz nedosáhl, ale i tak světový rekord překonal.

Podívejte se v galerii na nejrychlejší silniční auto světa:

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN

Pokračování článku si můžete přečíst v tištěném vydání FORMEN Chci koupit Formen

 

 

Související články
České zámky na prodej. Na trhu je k mání pár zajímavých kousků
Pohádkový život na zámku nemusí být jen fikcí z televizních obrazovek, tento sen si klidně můžete splnit. Na českém realitním trhu se prodává hned několik takových památek a jejich pořizovací cena je kolikrát nižší než u rodinných domů. Pokud sníte o tom, že se stanete zámecký pánem, pak se podívejte, jaké máte možnosti.
50 leteckých snímků majestátní americké krajiny. Hřbitovy letadel, Yellowstone i ikonické stavby
Svět z ptačí perspektivy je pro lidi odjakživa fascinující a okouzlující. Svou jedinečností uchvátil i pilota Jassena Todorova, který se před lety rozhodl spojit svou lásku k létání s fotografováním, aby mohl krásu z nadhledu ukázat i dalším lidem. Jeho oceňované snímky představují Spojené státy americké tak, jak je neznáte a jen tak neuvidíte. Podívejte se v galerii na impozantní majestátnost americké krajiny, nad jejíž krásou se vám zatají dech.
Luxusní chaty stojí často víc než rodinný dům. Na některé z nich 10 milionů nestačí
Koronavirová pandemie a uzavřené hranice způsobily značný růst poptávky po rekreačních objektech v Česku. Chaty už dávno nejsou „nemovitostmi druhé kategorie“, některé z nich jsou dokonce luxusnější a vybavenější než běžný rodinný dům a dá se v nich proto s klidem bydlet celoročně. Odpovídají tomu však i ceny, které se šplhají i do desítek milionů korun.