Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Larry O’Brien Championship Trophy Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Nová kolekce Louis Vuitton X NBA

13

fotografií

Virgil Abloh vytvořil kolekci Louis Vuitton X NBA

V

V rámci předkolekcí pro sezonu jaro-léto 2021 Louis Vuitton přichází  LVxNBA, první capsule kolekci pro muže, která vznikla díky tříleté spolupráci s NBA pod uměleckým vedením Virgila Abloha. V lednu 2020 značka Louis Vuitton veřejnosti představila odhalil oficiální pouzdro na mistrovskou trofej Larry O’Brien Championship Trophy, která je tradičně předávaná vítězným týmům finále NBA.

Kolekce vychází z myšlenky hráčského šatníku a zachycuje tři hlavní kódy oblékání: věčné cestování a přesuny jsou reflektovány v šedé kašmírové teplákové soupravě zdobené geometrickými čarami basketbalového hřiště; příchod na hřiště symbolizuje modrá kožená bunda s kapucí, džíny a trička se vzorem Monogram; a tiskové konference po zápase se převtělila do formálního obleku a košile.

Nová kolekce Louis Vuitton X NBANová kolekce Louis Vuitton X NBAAutor: Louis Vuitton

Multifunkční tašky čerpají inspiraci z červené, modré a bílé barevné palety loga NBA.  V kolekci debutuje batoh s kapsami v provedení z klasického plátna Monogram s bílými kontrastními pásky, které odkazují  na charakteristické prvky populárního sportu.

Nová kolekce Louis Vuitton X NBANová kolekce Louis Vuitton X NBAAutor: Louis Vuitton
Na botách kolekce se spojily insignie Louis Vuitton a NBA v podobě klasických mokasínů, kožených polobotek derby s robustní podrážkou, nazouváků a kožených bot se šněrováním, v nichž jsou zakomponovány prvky z basketbalových sportovních bot. Všechny kousky snadno poznáte díky novému emblému LVxNBA na stélce.
Nová kolekce Louis Vuitton X NBANová kolekce Louis Vuitton X NBAAutor: Louis Vuitton
Módní bižuterie dostala podobu přívěsků s logem NBA, které pokračují v dialogu mezi populárním sportem a tradicí řemeslného zpracování. 
Nová kolekce Louis Vuitton X NBANová kolekce Louis Vuitton X NBAAutor: Louis Vuitton

Související články
Supreme chce každý, nejen členové skejťácké subkultury. A to za jakoukoli cenu
Toho obchůdku byste si v londýnském Soho nejspíš ani nevšimli. Leží mezi barem a komiksovým obchodem, má takřka neznatelnou vývěsku. Před vchodem postává pár extravagantně oblečených lidí. Baví se, jako by s obchodem neměli nic společného. Když vezmu za kliku, jeden z nich se otočí, změří si mě a pokyne, že v pohodě. „Ale nic si nefoťte,“ upozorní mě a vrátí se k hovoru. Vstoupím, a najednou se ocitám v jiném světě. Ve světě, jehož součástí chce být čím dál více lidí, ve světě, do nějž stojí vstupenky v podobě oblečení či doplňků stovky liber. Vítejte v Supreme, skate shopu, který ukázal světu módy zcela nové obchodní a marketingové modely platné pro 21. století.
Francie v souvislostech: Módní kolos se zastavil. Teď přemítá kudy dál
Módní průmysl ve Francii se v posledních letech pohybuje vysokou rychlostí ve spirále. Na jedné straně je tu know­-how tradičního řemesla a preciznosti, po staletí se rozvíjející kultura odívání a unikátní reputace Paříže jakožto světové módní metropole a na straně druhé diktát moderní doby: stále větší možnosti internetu, obrovský vliv sociálních sítí, nadvláda marketingu a tlak ze strany investičních skupin stojících za velkými „módními rodinami“.