13

fotografií

Virgil Abloh vytvořil kolekci Louis Vuitton X NBA

V

V rámci předkolekcí pro sezonu jaro-léto 2021 Louis Vuitton přichází  LVxNBA, první capsule kolekci pro muže, která vznikla díky tříleté spolupráci s NBA pod uměleckým vedením Virgila Abloha. V lednu 2020 značka Louis Vuitton veřejnosti představila odhalil oficiální pouzdro na mistrovskou trofej Larry O’Brien Championship Trophy, která je tradičně předávaná vítězným týmům finále NBA.

Kolekce vychází z myšlenky hráčského šatníku a zachycuje tři hlavní kódy oblékání: věčné cestování a přesuny jsou reflektovány v šedé kašmírové teplákové soupravě zdobené geometrickými čarami basketbalového hřiště; příchod na hřiště symbolizuje modrá kožená bunda s kapucí, džíny a trička se vzorem Monogram; a tiskové konference po zápase se převtělila do formálního obleku a košile.

Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Autor: Louis Vuitton

Multifunkční tašky čerpají inspiraci z červené, modré a bílé barevné palety loga NBA.  V kolekci debutuje batoh s kapsami v provedení z klasického plátna Monogram s bílými kontrastními pásky, které odkazují  na charakteristické prvky populárního sportu.

Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Autor: Louis Vuitton
Na botách kolekce se spojily insignie Louis Vuitton a NBA v podobě klasických mokasínů, kožených polobotek derby s robustní podrážkou, nazouváků a kožených bot se šněrováním, v nichž jsou zakomponovány prvky z basketbalových sportovních bot. Všechny kousky snadno poznáte díky novému emblému LVxNBA na stélce.
Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Autor: Louis Vuitton
Módní bižuterie dostala podobu přívěsků s logem NBA, které pokračují v dialogu mezi populárním sportem a tradicí řemeslného zpracování. 
Nová kolekce Louis Vuitton X NBA Autor: Louis Vuitton