Koruna posiluje a je nejsilnější od intervencí | E15.cz

Koruna posiluje a je nejsilnější od intervencí

ČTK

Kurz koruny k euru se dopoledne dostal pod hranici 26,03 korun za euro. Česká měna tak je vůči euru nejsilnější od listopadu 2013, kdy Česká národní banka zahájila kurzové intervence s cílem korunu oslabit. 

Za posílením české koruny nestojí podle hlavního ekonoma společnosti Cyrrus Lukáše Kovandy žádná konkrétní data z české ekonomiky, ale rostoucí počet globálních finančních institucí, které avizují, že ČNB zvýší své úrokové sazby už na svém zasedání 3. srpna. "V tuto chvíli pravděpodobnost tohoto scénáře činí 60 procent," doplnil Kovanda. Korunu by podle něj nemělo oslabit ani plánované čtvrteční zveřejnění červnových údajů k cenám průmyslových výrobců.

K dolaru i euru koruna postupně posiluje od začátku letošního dubna, kdy ČNB ukončila režim devizových intervencí. S pomocí intervencí udržovala centrální banka od listopadu 2013 kurz koruny k euru na 27 korun za euro kvůli hrozící deflaci, tedy snížení cenové hladiny.

Připomeňte si, jak probíhalo uvolnění koruny ze strany ČNB: 

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.