Restaurace otevřou vnitřní prostory v první polovině června | E15.cz

Havlíček: Vnitřní prostory restaurací otevřou v první polovině června

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) |
Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) |
• 
ZDROJ: E15 Michaela Szkanderová

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Interiéry restaurací by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měly otevřít v první polovině června. Zatím se počítá s otevřením 50 procent kapacity provozoven, u stolu budou moci sedět nevýše čtyři lidé, řekl dnes Havlíček novinářům při návštěvě Berouna.

Venkovní prostory gastronomických podniků jsou opět v provozu ode dneška. Kvůli pandemii koronaviru na ně mají přístup jen lidé, kteří mají negativní test na covid-19, podstoupili očkování nebo v posledních 90 dnech tuto nemoc prodělali.

O dalším uvolnění Havlíček vede debatu s hlavní hygieničkou a ministerstvem zdravotnictví. Podle něj by se interiéry restaurací mohly otevřít v prvním červnovém týdnu, nejpozději ve druhém. „Zatím je v plánu v té první vlně v rámci restaurací 50 procent kapacity restaurace a samozřejmě všechna opatření hygienického charakteru,“ uvedl ministr.

Znamená to například, že stoly by měly být od sebe vzdáleny alespoň 1,5 metru. „Určitě budou nutné testy, určitě bude nutné očkování a v zásadě zase podobný režim, jako je dneska na zahrádkách,“ dodal Havlíček, který v pondělí přijel do Berouna promluvit si s několika provozovateli restaurací a podívat se na otevřené zahrádky.

Za jakých podmínek je dnes možné si dát pivo na zahrádce?

Video se připravuje ...
Zahrádky restaurací otevřou, podívejte se, za jakých podmínek můžete do restaurace

.

Autor: ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery