Etnosvět končí. Personál se přesunul do podniku Spojka Karlín | E15.cz

Pražská vege restaurace Etnosvět již neotevře. Personál se přesunul do podniku Spojka Karlín

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Populární vegetariánské restaurace Etnosvět po necelých čtyřech letech fungování na pražských Vinohradech již neotevře. K 30. dubnu ukončila provoz. Koronavirová pandemie tento krok uspíšila. Část zaměstnanců se přesune do sesterské Spojky Karlín. Ta otevřela loni v kancelářském centru Praga Studios.

„Pro Etnosvět jsme před vypuknutím pandemie hledali atraktivnější prostor v centru města. Koronavirus však naše plány zhatil a protože byl Etnosvět závislý i na turistech, kteří nejsou a nevíme kdy budou, tak jsme se rozhodli provoz neobnovit,“ uvedla pro E15.cz marketingová manažerka Spojky Karlín Helena Slavíková. Před pár dny informoval o konci provozu web restaurace Etnosvět. 

Spojka Karlín nyní buduje tým zaměstnanců, který bude složený jak ze stávajícího personálu, tak z lidí z Etnosvěta. S možností otevřít dle možností hned v pondělí 11. května, jak za určitých podmínek umožňuje nová regulace provozů restauračních zařízení ale zatím podnik nemá jasno.

„Nevíme, zda zahrádku otevřeme hned. Vše bude záležet i na počasí,“ doplnila Slavíková. Karlínská Spojka není striktně vegetariánský provoz, ale nabídkou spojuje vegany a vegetariány s milovníky masa.

Etnosvět byl v žebříčcích restaurací hodnocen často jako jeden z nejlepších vegetariánských podniků v zemi. Podle gastro portálu restu.cz byl Etnosvět například hned v roce 2016, prvním roce, vyhlášen nejlepší vegetariánskou restaurací v Česku.  

 

 

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery