Tesla vzdoruje koronaviru, její akcie od začátku měsíce mohutně vzrostly

Čínská továrna Tesly

Čínská továrna Tesly Zdroj: reuters

Elektrický automobil Tesla Model S
Elektrický automobil Tesla Model S
Elektrický automobil Tesla Model S
Elektrický automobil Tesla Model S
Elektrický automobil Tesla Model S
10
Fotogalerie

Automobilka Tesla má za sebou dobré období. Od 2. dubna hodnota jejích akcií vzrostla o 44 procent.

Jde zároveň o nejdelší období nepřerušovaného růstu Tesly od začátku února, uvádí agentura Bloomberg. Jedna akcie stojí už přes 720 dolarů, jejich cena pokračovala v růstu i během úterní seance. Přesto hodnota firmy zůstává výrazně pod rekordními cenami, kdy akcie uzavíraly nad 900 dolary.

„Optimisticky naladění investoři teď vycházejí z údajů o prodejích vozů značky Tesla za první čtvrtletí. Ty byly dobré nad očekávání Wall Street,“ uvádí analytik kalifornského správce aktiv Wedbush Dan Ives s tím, že během nadcházejícího čtvrtletí pomůže společnosti Elona Muska situace v Číně.

Jak tamní výrobní kapacity, tak vývoj poptávky čeká významné oživení, dodává Ives. I přesto je ale nyní prý „téměř nemožné“, aby Tesla dostála svému ročnímu plánu v podobě alespoň půl milionu vyrobených vozů.

Kvůli pandemii koronaviru musela firma nedávno přerušit výrobu v továrně na elektromobily v San Francisku i v továrně na výrobu střešních solárních panelů v New Yorku.

Začátkem roku se nicméně společnosti podařilo výrazně navýšit prodej. Celkem Tesla v prvním čtvrtletí dodala téměř 90 tisíc elektromobilů, což bylo o 40 procent více než ve stejném období loni a nejvíce za jakékoliv první čtvrtletí.

Vývoj akcií Tesly: