Bitcoin jako šváb světa financí. Měnu čeká otřes, nejspíš přežije | E15.cz

Bitcoin jako šváb světa financí. Svět kryptoměny se otřese, redakce ji v portfoliu podrží

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Kryptoměny mají za sebou náročný měsíc, během něhož vynikla role dominantního bitcoinu. Na poměry virtuálních měn se nadále ukazuje jako stabilizační prvek, který pomáhá držet výnosy redakčního experimentálního kryptoportfolia na vysokých hodnotách. A to i přes to, že způsob fungování bitcoinové sítě prochází zásadními změnami. V dalších měsících budou navíc zřejmě přehodnoceny některé zavedené náhledy na střední a dlouhodobý vývoj kurzu digitální měny.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video