Bitcoin půl roku po půlení roste. Kam až vyšplhá? (ANKETA) | E15.cz

Bitcoin půl roku od halvingu roste, prognózy části expertů ale viděly cenu kryptoměny mnohem výše

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: reuters

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Od takzvaného půlení bitcoinu (halvingu) uběhlo tento týden půl roku. Na nižší množství mincí pouštěných do oběhu postupně zareagovala cena kryptoměny růstem o padesát procent, byť k němu došlo dle očekávání se zpožděním. Kam až by se mohl letos kurz bitcoinu vyšplhat? Připomínáme odpovědi z ankety mezi českými odborníky na digitální měny, u které pomalu nastává čas na vyhodnocení toho, kdo vývoj po halvingu tipoval nejpřesněji.

 

 

„Co čekáte od halvingu - jaká bude cena bitcoinu v půli května a jaká v závěru roku 2020?“ S takovou otázkou oslovil před 12 měsíci server E15.cz osobnosti české kryptoměnové scény. Ne všichni chtěli cenu tipovat: někteří ji skoro vůbec neřeší, podle dalších se odhadovat stejně pořádně nedá. Přesto v anketě padla i konkrétní čísla.

S blížícím se koncem letošního roku nastává jednak čas na opatrné vyhodnocení ankety, jednak na připomenutí si toho, kam se může cena bitcoinu podle některých expertů stále ještě dostat. V kontextu životního cyklu kryptoměny jsou ostatně necelé dva měsíce stále ještě dlouhá doba.

Referenční cena pro posouzení je aktuální cena jednoho bitcoinu 12. lsitopadu v 11:30. Jaká byla? v dolarech 15 953,2, v korunách 357 303,82. 

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video