Bitcoin přesně okopíroval historii. Co by měl vidět, kdo není degen | E15.cz

Cena bitcoinu kopíruje minulost na den přesně. Co by měl vidět každý, kdo není degen

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek.
• 
ZDROJ: Jan Štěpánek, foto: Michaela Szkanderová

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Stamiliardový kryptokrach projektu Terra zatřásl světem virtuálních mincí, ta nejrozšířenější ale celou kontrakci ustála v porovnání s ostatními ještě slušně. Koho by zajímalo, jak špatně (nebo naopak dobře) na tom teď je bitcoin s ohledem na dlouhodobější kontext, tomu je určen aktuální kryptograf týdne.

Cena nejdůležitější kryptoměny má do svých rekordních hodnot zase o něco dál. Bitcoin se během pátečního rána pohyboval kolem kurzu 29 tisíc dolarů za digitální minci.

Jeho cenové maximum přitom leží o 40 tisíc dolarů výše. Pokud by měla historie sloužit jako nápověda příštího dění, čekají držitele bitcoinu zajímavé časy. A to jak v dobrém, tak ve špatném smyslu slova.

Jak funguje těžba bitcoinu a jakou ekologickou zátěž reálně představuje:

Spoléhat na to, že se minulost dokonale rýmuje, je samozřejmě vždy riskantní podnik – obzvláště ve světě investic. Někdy se ale okolnosti sejdou tak, že vykreslí takřka dokonalé opakování dřívějších vzorců.

Cena bitcoinu se v noci na pátek pohybovala o 57 procent pod loňskými cenovými maximy.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery