Čeští investoři vsadili miliony dolarů na izraelský kryptoprojekt | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Čeští investoři vsadili miliony dolarů na izraelský kryptoprojekt

Čeští investoři vsadili miliony dolarů na izraelský kryptoprojekt
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

mit

Izraleský start-up KZen Networks, který vyvíjí vlastní kryptopeněženku, dokončil další kolo financování. Vedla ho česká Benson Oak Ventures s přispěním Samsung Next, Elron Ventures a dalších společností investujících do rozvoje technologie blockchain. Izraelci si díky tomu přijdou na čtyři miliony dolarů (90 milionů korun).

Vývojáři slibují, že aplikaci vypustí na trh v následujících týdnech, jednat se ale bude zatím pouze o beta verzi. Přesto do projektu vkládají velké naděje. „Chceme vytvořit novou generaci bezpečných kryptopeněženek,“ uvedl pro server Globes zakladatel KZen Ouriel Ohayon.

Jen letos si hackeři krádežemi kryptoměn přišli asi na miliardu dolarů, stále více společností se tak zaměřuje na zabezpečení virtuálních peněz.

Start-up KZen uživatelům ale slibuje jak větší zabezpečení jejich kryptoměn, tak snadnější správu peněženky. Uživatelé se údajně nebudou muset starat o zabezpečení svého soukromého klíče k peněžence. KZen to má na základě principu decentralizace a pokročilého šifrování dělat za ně. Aplikace umožňující tuto funkci bude zdarma, start-up chce vydělávat na prémiových službách.

Nejznámější český propagátor kryptoměn se pouští do nového projektu

„Dosavadní řešení nutila ke kompromisu mezi uživatelskou přívětivostí a nejkvalitnějšími řešeními,“ vysvětlil důvody investice Robert Cohen z Benson Oak, který vidí budoucnost právě v sofistikovanosti řešení izraelské aplikace.

Investiční banka Benson Oak vyrostla na investici do antivirové společnosti AVG. Do blockchainu a kryptoměn investuje Benson Oak skrze svůj fond, jehož hodnota má dosáhnout 100 milionů dolarů. Investice se zaměřují primárně právě na Izrael.

Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain

Autor: mit
 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!