Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Mýty a velká očekávání. Novou bublinou se po bitcoinu může stát blockchain

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bitcoin je bublina, blockchain ale změní svět. Podobná slova zaznívají stále častěji s tím, jak se „technologie kryptoměn“ dostává do širšího povědomí. Za přelomovou inovaci ji označil dokonce i čínský prezident Si Ťin-Pching. Jenže zastánci kryptoměn jsou vůči tomuto uvažování skeptičtí a varují, že přehnaná pozornost věnovaná blockchainu míří špatným směrem. „Tvrzení ve smyslu ‚věřím blockchainu, ale ne bitcoinu‘ je klišé. Lidé tím vlastně říkají, že decentralizované technologii nerozumějí,“ míní jeden z nejznámějších odborníků na virtuální měny Andreas Antonopoulos. Ve své argumentaci není sám.

Hodnota kryptoměn od začátku roku po prosincovém růstu výrazně poklesla. Současně ale na řadě konferencí i mezi firmami a částí investorů zaznívá teze, že bitcoin je „pouze“ první aplikací revoluční technologie blockchainu. A prý přijdou další, úspěšnější.

Podobné nadšení a očekávání spjaté s blockchainem je do značné míry pochopitelné, blockchain umožňuje spravovat data způsobem, který radikálně umenšuje roli centrální autority a zároveň zajišťuje vysokou míru zabezpečení údajů.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery