Ethereum: Cena kryptoměny překonala hranici tří tisíc dolarů | E15.cz

Ethereum letí vzhůru. Cena kryptoměny překonala hranici tří tisíc dolarů

Logo platformy Ethereum
Logo platformy Ethereum
• 
ZDROJ: Shutterstock

ČTK, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena kryptoměny ethereum, která je největším konkurentem bitcoinu, dnes poprvé překročila hranici 3000 dolarů (zhruba 64 500 korun). Od začátku roku si tak ethereum připisuje více než 300 procent, zatímco bitcoin méně než 100 procent, vyplývá z údajů obchodní platformy Bitstamp.

Dominance bitcoinu na trhu s kryptoměnami letos výrazně klesla. Jeho podíl se podle údajů společnosti CoinGecko snížil zhruba na 46 procent ze 70 procent na začátku roku, zatímco podíl etherea dosáhl 15 procent, upozornila agentura Bloomberg.

„Ethereum roste a zdá se, že v cestě mu toho příliš mnoho nestojí,“ uvedl analytik Edward Moya ze společnosti Oanda. Krátce po 11:00 se cena etherea pohybovala kolem 3160 dolarů. Za posledních 24 hodin si tak připisovala zhruba 9,6 procenta a za poslední týden přes 26 procent.

Ethereum v posledních třech týdnech podle analytika společnosti Purple Trading Štěpána Hájka zastínilo největší kryptoměnu bitcoin, které stále schází několik tisíc dolarů pod nedávným maximem. „Investoři však sází na mnohem větší a ekonomičtější využití etherea v decentralizovaném systému a fakt, že tato kryptoměna stále dohání zisky bitcoinu z konce roku 2020. Cena zároveň odráží vylepšení blockchainu etherea nebo rostoucí poptávku etherových peněženek k transakcím nezaměnitelných tokenů, jako je digitální umění,“ podotkl Hájek.

„Ethereum bylo dosud u českých investorů v minoritní pozici, nicméně od začátku letošního roku vidíme skokové zvýšení poptávky, které je spojeno s velkým nárůstem jeho ceny. Ta roste jednak díky vlně zájmu o bitcoin, který už se některým investorům může zdát drahý a proto se obracejí k jeho alternativám, ale i díky zprávám, jako je ta o využití blockchainu etherea EIB pro digitální dluhopisy,“ dodal ředitel obchodníka Bitstock.com Martin Stránský.

Cena bitcoinu se před polednem nacházela v blízkosti 58 500 dolarů. V polovině dubna se vyšplhala na rekordních téměř 65 tisíc dolarů.

Autor: ČTK, fry

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video