Hackeři zaútočili na jeden z největších světových blockchainů. Připravili jej o 100 milionů dolarů | E15.cz

Hackeři zaútočili na jeden z největších světových blockchainů. Připravili jej o 100 milionů dolarů

Logo kryptoměnové burzy Binance
Logo kryptoměnové burzy Binance
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Největší světová kryptoměnová burza Binance přišla v důsledku kybernetického útoku o zhruba 100 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). Společnost Binance uvedla, že hackeři ukradli zhruba dva miliony jednotek měny BNB v hodnotě kolem 570 milionů dolarů. Většinu ukradených jednotek se nicméně podařilo zablokovat.

Terčem krádeže se podle burzy stal takzvaný blockchainový most. Tyto mosty umožňují uživatelům převádět kryptoměny mezi různými aplikacemi, napsala agentura Reuters.

Firmy působící v kryptoměnovém sektoru čelí krádežím už dlouho. Čím dál častějším terčem hackerů se přitom stávají právě blockchainové mosty. Analytická společnost Chainalysis v srpnu uvedla, že z blockchainových mostů již byly ukradeny zhruba dvě miliardy dolarů (50 miliard korun), většina z toho v letošním roce.

 

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery