Bitcoin - kurz kryptoměn dál výrazně padá | E15.cz

Hodnota kryptoměn dále padá, na kapitalizaci ztratily 100 miliard

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

mit

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Celkem 98 digitálních měn z nejhodnotnější stovky kryptovalut se za poslední den dostalo do červených čísel. I ty nejvýznamnější měny přitom až o třicet procent, hodnota celkového trhu se snížila o sto miliard dolarů.

Jen za posledních 24 hodin se hodnota bitcoinu propadla o patnáct procent. Jeho cena je nyní na úrovni 8600 dolarů, což je nejméně od loňského podzimu, tedy předtím, než začala hodnota kryptoměn růst prudce vzhůru. Tehdy se pohyboval okolo dvaceti tisíc dolarů. Pro bitcoin je tento týden nejhorší za posledních pět let.

Aktuální graf s kurzem bitcoinu sledujte zde >>>

Podobný pád jako bitcoin zažívá v posledních hodinách také druhá největší virtuální měna Ethereum, téměř třicetiprocentní pokles hodnoty potkal trojku na trhu s digitálními penězi, digitální měnu ripple. Ještě včera kapitalizace trhu s kryptoměnami dosahovala 500 miliard dolarů, dnes už se nachází pod 400 miliardami.

Hodnota kryptoměn Autor: E15 (repro: Coinmarketcap.com)

Analytici přesto neočekávají, že by se blížil definitivní konec vlny digitálních peněz. Spíše poukazují na bublinu, která kolem nich vznikla v posledních týdnech a měsících, očekávají tedy, že se jejich hodnota vrátí na adekvátní úroveň. Přesto dlouhodobý vývoj ceny nedokáže nikdo odhadnout.

Kryptoměnám neprospěly ani kroky, které vůči nim v poslední době podnikly mnohé firmy a státy. Facebook například zakázal veškerou reklamu na digitální valuty, Indie zase včera oznámila, že chce mít jejich provoz více pod kontrolou. Obává se možného zneužití kryptoměn k nezákonným činnostem.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>


Autor: mit

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video