Bitcoin - cena dál padá, daří se ale etheru | E15.cz

Kryptoměny měly nejhorší měsíc za poslední roky, ether ale navzdory všemu vrostl

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bitcoin a další digitální měny nezažily od roku 2015 tak špatný měsíc, jako byl leden 2018. Po strmém nárůstu jejich ceny přišel propad, který v případě bitcoinu dosahoval i poloviny maximálních prosincových hodnot. 

Turbulentní vývoj ceny se projevil i na vývoji tržní kapitalizace, tedy hodnoty „mincí“ jednotlivých kryptoměn v oběhu. O pozici dvojky svedl v lednu boj ether s ripplem, vedoucí postavení si drží bitcoin, byť ne tak přesvědčivě jako donedávna.

Část analytiků ale tvrdí, že řečené digitální měny nesoutěží ve stejném závodě. Z toho důvodu, že se každá profiluje trochu jinak, je tak poměřování jejich kapitalizace zavádějící. V posledních týdnech ovšem stojí za pozornost investorů především ether.

Cena etheru totiž navzdory masivnímu výprodeji ostatních hlavních kryptoměn v uplynulém měsíci vzrostla. Prvního ledna se cena za jeden ether pohybovala kolem 760 dolarů, první únorový den to bylo přes 1100 dolarů. Podrobnější srovnání jednotlivých digitálních měn nabízí video výše.

Vše o kryptoměnách najdete zde >>>

Autor: vaj

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video