Kurz bitcoinu vždy připomínal horskou dráhu, to se ale může změnit | E15.cz

Kurz bitcoinu vždy připomínal horskou dráhu, to se ale může změnit

1080p720p360p

Michal Nosek
Jan Vávra

Bitcoin v rozmezí jednoho týdne vstupuje na největší světové derivátové burzy. Součástí parketu CBOE je od nedělního večera. Scénáře dalšího vývoje ceny kryptoměny se ale zásadně rozcházejí. Ve hře je podle různých analytiků prudký propad, prudký růst nebo naopak ustálení dosud značně rozkolísané ceny bitcoinu. Ať už se uskuteční jakákoliv verze, při pohledu na dlouhodobý graf bitcoinu by neměla investory příiš překvapit. Křivka totiž místy připomíná horskou dráhu, jak ukazuje video.

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!