Bitcoin letí vzhůru. Internet zaplavily krypto meme na cenu BTC | E15.cz

OBRAZEM: Bitcoin a ethereum pokořily rekordy. Internet zaplavily krypto meme

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena kryptoměny bitcoin překonala hranici 68 tisíc dolarů, což je bezmála 1,5 milionu korun. Překonání maxima z letošního dubna tak k další tvorbě inspirovalo tvůrce internetových memů. Ti si v souvislosti s rostoucím bitcoinem vzali na paškál megatrend Squid Game či animovaný seriál Simpsonovi. Podívejte se na výběr kryptovtipů v naší galerii. 

Kolem 12:25 středoevropského času se však bitcoin podle specializovaného webu CoinDesk opět dostal pod hranici 68 tisíc dolarů a obchodoval se za 67 726 dolarů. I tak ale dnešní čísla překonala rekord z poloviny října, kdy cena bitcoinu vystoupala na 66 974 dolarů. 

Druhá největší kryptoměna ethereum se ve stejnou dobu prodávala za 4815 dolarů, za 24 hodin vykazovala růst o 1,5 procenta. Předtím vystoupila na dosavadní maximum 4839,92 dolaru.

„Máme pocit, že se trh změnil,“ konstatoval Matthew Dibb ze společnosti Stack Funds, která spravuje kryptoaktiva. Poukázal přitom na zvýšenou poptávku ze strany velkých investorů, a dokonce i penzijních fondů. „Lidé nyní přicházejí na to, že nemít žádnou pozici, ani velmi malou, pravděpodobně není pro další vývoj dobré, a tak nakupují kryptoaktiva za nynější cenu,“ dodal.

Kryptoměny posilují od minulého měsíce, kdy byl ve Spojených státech spuštěn první fond ETF, který se zaměřuje na futures na bitcoiny.

„Kryptoměny jsou místem, kde se točí rychlé peníze,“ řekl Chris Weston, který vede výzkum v makléřské společnosti Pepperstone.

V dubnu bitcoin dosáhl hodnoty téměř 65 tisíc dolarů. V červnu se propadl pod 30 tisíc dolarů v souvislosti s kritikou jeho energetické náročnosti a čínským zásahem proti kryptoměnám. Posléze se ale začal zotavovat.

Růst bitcoinu zaujal i miliardáře a šéfa automobilky Tesla Elona Muska

Autor: fry

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video