Pixeloví pankáči za miliony dolarů. Fenomén NFT dobývá investorské portmonky | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Pixeloví pankáči za miliony dolarů. Fenomén NFT dobývá investorské portmonky

Jaroslav Bukovský

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Zhruba 116 tisíc dolarů, bezmála 2,6 milionu korun. V průměru tolik zaplatil v říjnu nový majitel za jeden nový nezaměnitelný token čili NFT. Je to šedesátkrát více než průměrný zájemce vydal za token ještě počátkem roku. Extrémní růst cen NFT přilákal na trh obrovské peníze. Zatímco během prvního lednového týdne se na něm protočilo 3,1 milionu dolarů, první říjnový týden to už podle agregátoru průmyslových dat NFT Cryptoslam bylo 266 milionů dolarů, tedy 85krát tolik. 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery