Šéf Applu Tim Cook soukromě nakoupil kryptoměny. Jeho firma se k tomu ale nechystá | e15.cz

Šéf Applu Tim Cook soukromě nakoupil kryptoměny. Jeho firma se k tomu ale nechystá

Šéf Applu Tim Cook
Šéf Applu Tim Cook
• 
ZDROJ: Reuters

špi

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Ředitel technologické společnosti Apple své soukromé investiční portfolio občerstvil kryptoměnami. O kryptoměny už se prý zajímá delší dobu. Popřel ale, že by se kryptoměny chystala nakupovat i firma. Cook to v úterý řekl na sumitu DealBook Online.

Tim Cook, jehož jmění se odhaduje na miliardu dolarů, nedává často nahlédnout do svých investičních strategií. Nákup kryptoměny ale považuje za rozumný, i když na sumitu DealBook Online ihned dodal, že nikomu nedává investiční rady. Zdůraznil také, že jde o jeho osobní aktivitu. Apple kryptoměny nakupovat nebude a to ani přesto, že momentálně operuje s více než 200 miliardami dolarů v hotovosti. 

Apple se v současnosti ani nechystá umožnit platbu kryptoměnami za svoje zboží. Nenapodobí tak v dohledné době Muskovu Teslu, která letos začala přijímat bitcoiny a zároveň za ně utratila 2,5 miliardy dolarů. 

Video se připravuje ...
Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Autor: špi

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery