Elon Musk: Tesla začne znovu přijímat kryptoměny | E15.cz

Tesla začne znovu přijímat kryptoměny, řekl Musk. Sám drží bitcoin, dogecoin i ethereum

Elon Musk vlastní bitcoin, dogecoin i ethereum.
Elon Musk vlastní bitcoin, dogecoin i ethereum.
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Americký výrobce elektrovozů Tesla s největší pravděpodobností znovu začne přijímat platby bitcoinem. Na konferenci s názvem B Word to dnes podle agentury Reuters řekl šéf firmy Elon Musk

Tesla se pro přijímání plateb v bitcoinech rozhodla v únoru, ale v květnu ho pozastavila. Zdůvodnila to tehdy obavami z negativních ekologických dopadů takzvané těžby této digitální měny, která spotřebovává velké objemy energie. Kryptoměna na to zareagovala poklesem zhruba o deset procent.

„Tesla obnoví přijímání bitcoinů, je to velice pravděpodobné,“ uvedl Musk. Dodal, že sám drží kryptoměny bitcoin, ethereum a dogecoin. Jeho firmy Tesla a SpaceX vlastní jen bitcoiny.

Bitcoin krátce po 21:00 přidával na burze Bitstamp asi šest procent na 31 700 dolaru (690 tisíc korun). Ethereum mělo ve stejné chvíli k dobru téměř osm procent, prodávalo se za zhruba 1940 dolarů (42 tisíc korun).

Kdo je Elon Musk

Autor: ČTK

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video