PEPE coin: Jak poznat, kdy je nejvyšší čas prodat shitcoiny | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Z 50 tisíc čtvrt milionu během týdne. Krypto zase píše pohádky o bohatství pro všechny

Kryptograf týdne vychází obvykle v pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází obvykle v pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: shutterstock
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Výkyvy cen největších virtuálních měn si nejspíš vzaly letní dovolenou. To ale neznamená, že by měl rychlých zisků chtivý jedinec zanevřít na byznys kolem kryptoměn jako celek. Explozivní růst ceny nejrůznějších bizarních digitálních mincí napsal mimo jiné příběhy o tom, jak šlo z „investované“ pětistovky vydělat 18 milionů korun. Klíčovou otázkou je, jestli mohl alespoň vzdáleně podobný výdělek trefit i běžný smrtelník. Odpověď zní kladně. Jen takové snahy vyžadují extrémní obezřetnost. A také štěstí.

Na úvod je potřeba jedno zásadní upozornění, které s obchodováním nejrůznějších memcoinů a shitcoinů souvisí. U malých kryptoměn nezřídka ty největší výdělky zaznamenají jen sami tvůrci těchto „mincí“ a jejich nejbližší okolí. Výmluvný příklad je v tomto ohledu kryptoměna PEPE. Jak popsala analytická společnost Arkham Intel, první kupec PEPE byl ve skutečnosti ten, kdo tuhle kryptoměnu prvotně vypustil do světa.

První transakce s PEPE šikovně strhly – ať už záměrně, či nikoli – lavinu pozornosti věnované žabí virtuální měně. V druhé polovině dubna houfně kolovaly Twitterem zkazky o zázračném zbohatnutí. Nabalovali se další kupci, přibyl mediální zájem. Jakmile si žabákova mince získala pozornost většího množství lidí než jen pár vyvolených, nevyhnutelně začal snít svůj sen o zbohatnutí přes noc i retailový investor. Klíčová otázka v tomto okamžiku zněla, jestli by mohl na bizarních mincích vydělat i on.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery