Zápisník Hany Filipové: Komu bude líp | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Hany Filipové: Komu bude líp

Hana Filipová

Hana Filipová

O právě končícím roce jsme loni psali jako o roku velkých rozhodnutí. To hlavní padlo, když třicet procent hlasujících ve volbách rozhodlo, že za lodivoda Česka chtějí Slováka v zádech jištěného Japoncem a komunistou.

Až příští rok ale zjistíme, jak bude vypadat politická scéna, kde hlavní roli hraje ten, kdo ovládá mediální dům, má v rukou bezpečnostní složky, takřka neomezené zdroje a neustále omílá populistickou písničku. A šance přeladit na jiný kanál neexistuje.

Není to jediné varování. Nese ho i téma kryptoměn. Před rokem stál bitcoin 875 dolarů, nedávno atakoval dvacetitisícovou hranici. Jak někdo poznamenal: chamtivost lidí nemá hranic, a dokud budou masově propadat myšlence, že lze bez práce pohádkově zbohatnout, můžeme čekat další růst virtuálních měn.

Stačí se držet jednoduchého pravidla: hrát o peníze, o nichž víme, že o ně můžeme přijít. Osudem každé bubliny je jednou prasknout.

Komentář Bohumila Pečinky: Tři země, tři vlády, tři cesty

Podobných balonků, jež čekají na svůj špendlík, se letos objevilo více. Vzduch do nich tlačí hlavně levné peníze a nevídaný optimismus investorů. Cenám nemovitostí pomohla na vrchol politika centrální banky a „rychlost“ povolovacích procesů, kvůli nimž se nestaví.

Rekordně drahá jsou kancelářská i obchodní centra. K závratným násobkům EBITDA šplhá ocenění firem, a kupci se o ně přesto přetahují. Hitem roku se stalo máslo, za kostku se platí klidně o tři čtvrtiny více než loni. Mzdy reálně rostou už několik čtvrtletí hlavně pod tlakem nedostatku pracovních sil. Ale prý bude líp. Jenže komu?

Komentář Martina Čabana: Univerzální a zbytečný program
Komentář: Včera Babiš vzpomínal na Havla, dneska mu  komunistický obušek nevadí

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!