Bitcoin a tep doby. Zápisník Jana Vávry | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Zápisník Jana Vávry: Tep doby a bitcoinu

Zápisník Jana Vávry: Tep doby a bitcoinu
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra

Bitcoin může na „formu“ z prosince jen vzpomínat, nyní se jeví zdecimován tlapami medvědů. Únava až zděšení, které spekulanty při pohledu na kurz kryptoměny přepadne, ovšem kontrastuje s naladěním a úsilím programátorů. 

Vylepšování bitcoinu s poklesem ceny neskončilo, vývojáři připravují ještě výraznější zefektivnění systému transakcí, jejich větší anonymitu i možnost využívat takzvané chytré kontrakty.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

Očividně už jsou na prudké vzestupy a pády „své“ kryptoměny zvyklí. Tak schválně, zda trpělivost kromě růží přinese i zelené svíce znamenající v grafech prudký růst cen.

Mění se i pohled na manipulaci. Firma Cambridge Analytica, jež využívala data uživatelů Facebooku k přesnému cílení politických sdělení, čelí nařčení z ovlivňování voleb. O její úspěšnosti se zatím spekuluje s různou mírou dramatičnosti, aspoň ale oživila tezi, že voliči jsou spíše ve vleku (pop)kultury a módních trendů než jasně definovaných zájmů. Vážně je to ale od dob „přemlouvání báby“ nebo pateticky podaného boje proti terorismu takový posun k horšímu?

Nouzové východy ve vyhořelém ruském obchodním centru byly podle vyšetřovatelů zamčeny a požární signalizace vypnuta. Obvykle poslední věta posledního odstavce tohoto zápisníku obsahuje pokusy o vtipnou pointu, v tomto případě je ovšem zbytečné cokoliv dodávat.

Zápisník Martina Čabana: Vysoké hry
Byznys bitcoinových těžařů upadá
Bitcoin je jako ptakopysk, tvrdí investor. Čtěte, čím je kryptoměna typická a kontroverzní
Zápisník Pavla Otta: Napálený Zeman

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!