Bitcoin hraje nejslabší tržní part za poslední čtyři roky | E15.cz

Zpátky do kryptopravěku. Bitcoin hraje nejslabší tržní part za poslední čtyři roky

Pozice bitcoinu na trhu se vrací do kryptoměnového pravěku roku 2018.
Pozice bitcoinu na trhu se vrací do kryptoměnového pravěku roku 2018.
• 
ZDROJ: Pexels

Jaroslav Bukovský

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Pozice bitcoinu na trhu se vrací do kryptoměnového pravěku roku 2018. V závěru srpna totiž podíl stále ještě nejvýznamnější virtuální měny na celém kryptotrhu klesl na obdobnou úroveň jako v létě před čtyřmi lety. Přitom tehdy stál bitcoin pouhou třetinu své současné ceny. Zatímco ještě na počátku letošního léta šplhala váha bitcoinu k polovině hodnoty globálního kryptotrhu, na konci letošních prázdnin hodnota všech bitcoinů v oběhu jen mírně přesahuje 39 procent a během celého léta trendově klesá. Pozice bitcoinu odráží investorskou deziluzi, měna prý selhala ve většině rolí, které jí burziáni přisuzovali.

„Letošek ukázal i těm největším fanouškům bitcoinu, že nejznámější kryptoměna nefunguje ani jako uchovatel hodnoty, ani jako protiinflační pojistka,“ zdůrazňuje ekonom Cyrrusu Tomáš Pfeiler.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery