3 + 2 muži v kavárně | E15.cz

3 + 2 muži v kavárně

Mladí umělci představí v kavárně MP7 svoji tvorbu. V akci pod názvem Tři muži v kavárně se skrývá próza, poezie i hudební improvizace.

Pozor, pozor! V sobotu 27. února se v Cafe & Gallery MP7 v osm hodin večer setkají tři mladí literáti, kteří by se mohli stát klasikou. To hlásají stylové plakáty, na kterých gramofonové raménko s přenoskou naznačuje, že nezbytnou částí večera s názvem Tři muži v kavárně bude i hudba.

Svérázný ostravský samorost Radim Hayek, romanopisec, inspirovaný hudbou a kávou a taktéž Ostravák David Pillow a táborský fotograf a hudebník David Peltán, nyní i v roli básníka. Všichni tři chtějí ukázat, že autorské čtení nemusí být nudou k uzoufání.

V jejich snažení je hudebně podpoří DJ Mushroom a Pedram Dilmaghani s bubnem darbuka. Mužů v kavárně tak bude nakonec pět.

Literatura i hudba

Hosty čeká próza i poezie. David Pillow bude předčítat ze své chystané, z velké části autobiografické knihy Cosmoženy Beaty Utopie. Sám prozrazuje, že jde o intimní román o zakázané lásce propojený vlakovými a tramvajovými tratěmi.

Vystřídá ho Radim Hayek. „Je to svérázný básník a samorost, který píše o životě tak, jak leží a běží,“ říká o Hayekovi performer Pillow.

Své literární polénko přidá i David Peltán, který jako fotograf spolupracuje se Sedmičkou. Číst bude výběr ze své poetické tvorby, například krátké texty z cyklu Z večerů tuláka, kterým nechybí humor a ironie. K většině básní má autor i příběh jejich vzniku, který na požádání rád poví.

Po směsi jazzu, elektroniky a abstraktních beatů, která bude podkreslovat čtení, čeká na posluchače experiment. „S DJ Mushroomem a Pedramem Dilmaghanim se pokusíme o svébytný jam session,“ uvádí Peltán.

Autorské čtení začne v sobotu v osm hodin večer. Radou pro hosty je přijít včas. Nezmeškají tak  originální nástup autorů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.