Abraham v Itálii bodoval

Karel Abraham

Karel Abraham Zdroj: ctk

Český závodník Karel Abraham dojel v dalším závodě mistrovství světa silničních motocyklů, kterým byla Velká cena Itálie, v kategorii MotoGP na 12. místě. Je to jeho druhé nejhorší umístění v letošní sezoně. I tak si ale Abraham po výpadku v posledním závodě, kdy v Nizozemsku spadl hned v prvním kole, připsal další tři body do celkového hodnocení.

Na okruhu v Mugellu vyhrál Španěl Jorge Lorenzo, který je v průběžném pořadí druhý za Caseym Stonerem. Lídr průběžného pořadí dojel včera třetí. Na stupně vítězů oba závodníky doprovodil stříbrný Andrea Dovizioso. Abraham je se 37 body zatím na 12. místě. Lorenzovo vítězství zdramatizovalo souboj o titul. Na Stonera nyní Španěl ztrácí jen 19 bodů.

Velká cena Itálie se vydařila i českému závodníkovi Jakubu Kornfeilovi, který nastupuje v kategorii do 125 ccm. V Mugellu dojel desátý a popáté z osmi letošních závodů bodoval. Celkově je Kornfeil zatím na 11. pozici.

Dalším závodem bude za dva týdny Velká cena Německa na okruhu v Sachsenringu.